Anasayfa Haberler Bahamalar’dan Dorian Kasırgası Geçti

Bahamalar’dan Dorian Kasırgası Geçti

120
0
PAYLAŞ

Bahamalar’da, Dorian Kasırgası nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 30’a yükseldi. Bahamalar Başbakanı Hubert Minnis, yaptığı açıklamada, kasırga nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 30’a çıktığını bildirdi. Bölgeyi şu ana dek vuran en büyük kasırga olarak kayıtlara geçen Dorian Kasırgası, Bahamalar’da büyük hasara neden olurken, binlerce kişi de evsiz kaldı. Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Bahamalar’da ölü sayısının artmasından kaygılanılıyor.

Dorian ABD’de Etkisini Sürdürüyor

Amerika Birleşik Devletleri’ne yönelen 3. kategorideki kasırga, çarşamba gününden beri ülkenin doğu eyaletlerinde etkisini gösteriyor. Saatteki hızı 185 kilometreyi bulan kasırga nedeniyle Georgia, Güney ve Kuzey Carolina eyaletlerinde 220.000’den çok ev ve iş yerinde de elektrik kesintileri yaşandı. Charleston kentinde de sel ve su baskınları oldu. ABD Ulusal Kasırga Merkezi, kasırganın Virginia eyaletine de ulaşabileceği uyarısında bulundu.

BM’den Bahamalar’a 8 Ton Gıda Yardımı

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, BM’nin Bahamalar’a 8 ton gıda yardımında bulunacağını açıkladı. Dujarric, Dünya Gıda Programı’nın ayrıca ivedi durum müdahale takımlarıyla bağlantı sağlanabilmesi için uydu takımları göndereceğini belirtti.

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, kasırganın ardından gittiği Bahamalar’da 70.000 kişinin ivedi gıda ve temiz içme suyuna gereksinim duyduğunu bildirmişti.

Kaynak

Euronews

PAYLAŞ
Önceki makaleMilli Park Sayısı 45 Oldu
Sonraki makale50 Yıl Sonra Euphydryas iduna
1992 yılında Bursa'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Bursa'da tamamlayıp İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü'ne giriş yaptım. Okurken çektiğim Türkçe coğrafi kaynak sıkıntılarını gidermek adına Ekopangea'nın kurulmasına önayak oldum.

BİR YANIT BIRAK

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya giriniz